Prisras på solcellepaneler

Strålende start på det nye året - Svorka kan melde om positive prisnyheter for solcellepaneler.

En av årsaken er at det amerikanske finansdepartementet nylig kom med en veiledning som åpner opp for at det kun blir USA-baserte solcelleutviklere som skal få skattefradrag som tilbyes igjennom Inflation Reduction Act (IRA) – så lenge de lager solcellene sine i Statene. Dette har stoppet alle leveranser av solcellepaneler fra Kina til USA, og fører til et overskudd i Europa.

 

-Det gir oss bedre innkjøpsvilkår og muligheten å tilby kundene betydelig prisreduksjon på våre komplette løsninger, forteller prosjektleder solenergi, Sara Akerfeldt.

Til tross for lave strømpriser og et relativt «stille» marked i 2023, er etterspørselen nå økende, og vi tilbyr reduserte priser så «langt lageret rekker». -En gavepakke for både private og bedrifter som vurderer å investere i solenergi.


Ønsker du mer informasjon om de nye prisene og solcelleanlegg? Ta kontakt med


Prosjektleder solenergi Sara Akerfeldt

E-post: sara.akerfeldt@svorka.no

Mobil: 970 82 392