OL 2018 – dag for dag

8. februar 2018
OL 2018
OL 2018 - vi gir deg oversikten.

De olympiske vinterleker i PyeongChang 2018 vil bli vist på TVNorge og Eurosport Norge. Her finner du en oversikt over øvelser i OL 2018 og sendetidspunkter dag for dag.

Merker du at det kribler i magen? Det er fordi de olympiske vinterleker i PyeongChang 2018 er i gang – og i år er det TVNorge og Eurosport-kanalene som skal sørge for TV-fest.

De mest prestisjetunge øvelsene blir vist på TVNorge, som kommer til å sende OL-stoff døgnet rundt i OL-ukene. De resterende konkurransene vil gå på Eurosport-kanalene.

I forbindelse med de olympiske vinterleker i PyeongChang 2018 lanserer Eurosport også tre midlertidige kanaler, Eurosport 3-5, på kanalnummer 215-217.

Her finner du en oversikt over øvelser og sendetidspunkter dag for dag.

Alle tidspunkter er norsk tid.

Torsdag 8. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 13.30: Hopp – Normal bakke kvalifisering, menn

Fredag 9. februar

00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (menn), kortprogram (par)
 02.00: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, kvinner
 03.45: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, menn
 05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 12.00: Åpningsseremoni

Lørdag 10. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 02.00: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, menn
 08.15: Langrenn – 15 km skiathlon, kvinner
 08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Japan – Sverige
 11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, menn
 11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett kvalifisering, kvinner
 11.10: Aking – Løp 1 og 2, menn
 12.00: Skøyter – 3000 meter, kvinner
 12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 12.15: Skiskyting – Sprint, kvinner
 13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits – Sør-Korea
 13.35: Hopp – Normal bakke, menn

Søndag 11. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
 02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (isdans), kortprogram (kvinner), friløp (par)
 02.00: Snowboard – Slopestyle finale, menn (M)
 03.00: Alpint – Utfor, menn
 05.30: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, kvinner
 07.15: Langrenn – 30 km skiathlon, menn
 08.00: Skøyter – 5000 meter, menn
 08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Finland – USA
 10.50: Aking – Løp 3 og 4, menn
 11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, kvinner
 12.05: Curling – Tie-break, mixed doubles
 12.15: Skiskyting – Sprint, menn
 13.00: Freestyle – Kulekjøring finale 2. omgang, kvinner
 13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada – OAR

Mandag 12. februar

01.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
 02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Friløp (isdans), friløp (menn), friløp (kvinner)
 02.00: Snowboard – Slopestyle finale, kvinner
 02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, kvinner
 05.30: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, kvinner
 05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, kvinner
 08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits – Japan
 11.10: Skiskyting – Jaktstart, kvinner
 11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, menn
 11.50: Aking – Løp 1 og 2, kvinner
 12.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
 13.00: Freestyle – kulekjøring finale 2. omgang, menn
 13.00: Skiskyting – Jaktstart, menn
 13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige – Sør-Korea
 13.30: Skøyter – 1500 meter, kvinner
 13.50: Hopp – Normal bakke, kvinner

Tirsdag 13. februar

01.05: Curling – Bronsefinale, mixed doubles
 02.00: Snowboard – Halfpipe finale, kvinner
 03.30: Alpint – Superkombinasjonen 1. omgang, menn
 05.00: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, menn
 07.00: Alpint – Superkombinasjonen 2. omgang, menn
 08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada – Finland
 09.30: Langrenn – Sprint, kvinner og menn
 11.00: Kortbaneløp – 500 meter, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, menn
 11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett kvalifisering, menn
 11.30: Aking – Løp 3 og 4, kvinner
 12.00: Skøyter – 1500 meter, menn
 12.05: Curling – Finale, mixed doubles
 13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA – OAR

Onsdag 14. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
 02.00: Kunstløp – Kortprogram, par
 02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, kvinner
 02.30: Snowboard – Halfpipe finale, menn
 04.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige – Sveits
 05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, kvinner
 06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 07.00: Kombinert – Normal bakke, menn
 08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sør-Korea – Japan
 09.45: Kombinert – 10 km, menn
 11.00: Skøyter – 1000 meter, kvinner
 12.05: Skiskyting – 15 km, kvinner
 12.05: Curling – Innledende runde, menn
 12.20: Aking – Dobbel
 13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovakia – OAR
 13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA – Slovenia

Torsdag 15. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 02.00: Skeleton – Løp 1 og 2, menn
 02.30: Kunstløp – Friløp, par
 03.00: Alpint – Super-G, menn
 03.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, menn
 04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland – Tyskland
 04.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA – Canada
 05.30: Snowboard – Snowboardcross finale, menn
 06.05: Curling – Innledende runde, menn
 07.30: Langrenn – 10 km fri, kvinner
 08.40: Ishockey – Gruppe C, menn: Norge – Sverige
 08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: OAR – Finland
 12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, kvinner
 12.00: Skøyter – 10 000 meter, menn
 12.00: Skiskyting – 20 km, menn
 12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia – Sør-Korea
 13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Sveits – Canada
 13.30: Aking – Stafett

Fredag 16. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
 01.30: Skeleton – Løp 3 og 4, menn
 02.00: Kunstløp – Kortprogram, menn
 02.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, kvinner
 04.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA – Slovakia
 04.15: Snowboard – Snowboardcross finale, kvinner
 06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 07.00: Langrenn – 15 km fri, menn
 08.40: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR – Slovenia
 12.00: Skøyter – 5000 meter, kvinner
 12.00: Freestyle – Aerial finale, kvinner
 12.05: Curling – Innledende runde, menn
 12.20: Skeleton – Løp 1 og 2, kvinner
 13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland – Norge
 13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige – Tyskland
 13.30: Hopp – Stor bakke kvalifisering, menn

Lørdag 17. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, kvinner
 02.00: Kunstløp – Friløp, menn
 03.00: Alpint – Super-G, kvinner
 04.10: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
 04.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada – Tsjekkia
 05.00: Freestyle – Slopestyle finale, kvinner
 06.05: Curling – Innledende runde, menn
 08.40: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
 08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Sør-Korea – Sveits
 10.30: Langrenn – Stafett, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, menn
 12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, menn
 12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 12.15: Skiskyting – Fellesstart, kvinner
 12.20: Skeleton – Løp 3 og 4, kvinner
 13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR – USA
 13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovenia – Slovakia
 13.30: Hopp – Stor bakke, menn

Søndag 18. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
 02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, menn
 02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, menn
 04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
 04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Tyskland – Norge
 05.15: Freestyle – Slopestyle finale, menn
 05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, menn
 06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 07.15: Langrenn – Stafett, menn
 08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
 08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia – Sveits
 12.00: Skøyter – 500 meter, kvinner
 12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, menn
 12.00: Freestyle – Aerial finale, menn
 12.05: Curling – Innledende runde, menn
 12.05: Bob – Toerbob, løp 1 og 2, menn
 12.15: Skiskyting – Fellesstart, menn
 13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada – Sør-Korea
 13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige – Finland

Mandag 19. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, kvinner
 02.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, kvinner
 02.00: Kunstløp – Kortprogram, isdans
 05.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
 06.05: Curling – Innledende runde, menn
 12.00: Skøyter – 500 meter, menn
 12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, kvinner
 12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 12.15: Bob – Toerbob, løp 3 og 4, menn
 13.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
 13.30: Hopp – Lagkonkurranse, menn

Tirsdag 20. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
 02.00: Kunstløp – Friløp, isdans
 02.30: Freestyle – Halfpipe finale, kvinner
 04.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
 04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
 05.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, menn
 06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 08.40: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
 08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, menn
 11.00: Kombinert – Stor bakke, menn
 12.05: Curling – Innledende runde, menn
 12.15: Skiskyting – Mixed stafett
 12.50: Bob – Løp 1 og 2, kvinner
 13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
 13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
 13.45: Kombinert – 10 km, menn

Onsdag 21. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, menn
 02.00: Kunstløp – Kortprogram, kvinner
 03.00: Alpint – Utfor, kvinner
 03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, menn
 04.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
 05.15: Freestyle – Skicross finale, menn
 06.05: Curling – Innledende runde, menn
 08.40: Ishockey – Kvartfinale, menn
 08.40: Ishockey – Bronsefinale, kvinner
 09.00: Langrenn – Lagsprint, menn og kvinner
 12.00: Skøyter – Lagtempo, menn og kvinner
 12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
 12.40: Bob – Løp 3 og 4, kvinner
 13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
 13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn

Torsdag 22. februar

01.05: Curling – Tie-break, menn og kvinner
 02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, menn
 03.30: Freestyle – Halfpipe finale, menn
 04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm kvalifisering, menn og kvinner
 05.10: Ishockey – Finale, kvinner
 05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, menn
 08.30: Kombinert – Laghopp, stor bakke
 11.00: Kortbaneløp – 500 meter, menn
 11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, kvinner
 11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett, menn
 11.20: Kombinert – Stafett: 4 x 5 km
 12.05: Curling – Semifinale, menn
 12.15: Skiskyting – Stafett, kvinner

Fredag 23. februar

01.30: Snowboard – Big Air finale, kvinner
 02.00: Kunstløp – Friløp, kvinner
 03.00: Alpint – Superkombinasjon 1. omgang, kvinner
 03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, kvinner
 05.15: Freestyle – Skicross finale, kvinner
 06.30: Alpint – Superkombinasjon 2. omgang, kvinner
 07.35: Curling – Bronsefinale, menn
 08.40: Ishockey – Semifinale, menn
 11.00: Skøyter – 1000 meter, menn
 12.05: Curling – Semifinale, kvinner
 12.15: Skiskyting – Stafett, menn
 13.10: Ishockey – Semifinale, menn

Lørdag 24. februar

01.30: Bob – Firerbob, løp 1 og 2, menn
 02.00: Snowboard – Big Air finale, menn
 03.00: Alpint – Lagkonkurranse
 04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm finaler, kvinner og menn
 06.00: Langrenn – 50 km klassisk, menn
 07.35: Curling – Finale, menn
 12.00: Skøyter – Fellesstart, kvinner og menn
 12.05: Curling – Bronsefinale, kvinner
 13.10: Ishockey – Bronsefinale, menn

Søndag 25. februar

01.05: Curling – Finale, kvinner
 01.30: Bob – Firerbob, løp 3 og 4, menn
 01.30: Kunstløp – Oppvisningsgalla
 05.10: Ishockey – Finale, menn
 07.15: Langrenn – 30 km klassisk, kvinner
 12.00: Avslutningsseremoni

Ikke TV-kunde hos Svorka?

Du kan bestille på våre hjemmesider:

Bestille

Grunnpakken hos Canal Digital

Grunnpakken er basispakken med 40 faste kanaler. De siste 15 kanalene kan du velge selv på Min side.

Velg kanaler på Min side 

Ha det gøy med OL 2018!

Informasjonen er hentet fra Canal Digital sine hjemmesider. Svorka leverer Canal Digital sine tjenester via coax- og fiberkabel.